Uzm. Klinik Psk. Buse TAYAKISI

ÖZGEÇMİŞ
Adana doğumlu olan Buse Tayakısı 2012 yılında Özel Çukurova Bilfen okulundan mezun olup, aynı yıl T.C. Maltepe Üniversitesi Psikoloji bölümünü burslu olarak kazanmıştır. Lisans eğitimini 2016' da yarım dönem erken bitirip 3 buçuk senede tamamlamıştır.  Lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2016 yılında Beykent Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümüne kabul edilmiş ve 2019' un Ocak ayında yüksek lisansını tamamlamıştır. Yüksek lisans tezi olarak Tikler için Uyarıcı Dürtü Ölçeği' nin Türkçe' ye uyarlama çalışması yapmıştır.

Lisans ve yüksek lisans eğitimi boyunca Fransız Lape Hastanesi' nde, Kartal Adliyesi' nde, Etiler Huzurevi Yaşlı Bakım Ve Rehabilitasyon Merkezi' nde ve Görüşme Teknikleri dersi kapsamında Acıbadem Erdoğan Yüksel Anaokulu' nda stajyer psikolog olarak görev yapmıştır.

2017 yılında Şebnem Kartal Sosyal Bilimler Enstitüsü' nden Oyun ve Masal Terapisi eğitimini tamamlayarak Oyun ve Masal Terapisti ünvanını kazanmıştır. Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur tarafından verilen Depresyon ve Kaygı Bozuklukları (Panik Bozukluk, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Sosyal Fobi, Yaygın Anksiyete Bozukluğu) ve diğer pek çok psikolojik bozuklukta etkin olarak kullanılan “Kognitif ve Davranış Terapi” eğitimine devam etmekte ve süpervizyon aşamasındadır. Türk Psikologlar Derneği' nden MMPI ve Yeniden Derneği' nden Rorschach uygulayıcı sertifikasını almaya hak kazanmıştır. Alanda yapılan kongreleri ve seminerleri takip etmektedir. Ayrıca sokak hayvanlarını besleme, tedavi ettirme, yuva bulma gibi faaliyetler gösteren, tamamem gönüllülerden oluşmuş Aşk-ı Pati @askipati01 grubunun kurucusudur. Temmuz 2018' den bu yana düzenli olarak kar amacı gütmeden besleme yapmaktadır.